Index PX posílil o 2,15 procenta a zakončil na 1734. Pražská burza posilovala ve středu v souladu s okolními státy. Rostla burza v Německu, Maďarsku i Rumunsku. Polská burza posílila o 4,6 procenta.

Nejmenší nárůst hodnot prožily akcie Telefónica O2. Ty přitom vzrostly o velmi slušných 1,5 porcenta. Do dvou procent růstu se vešly ještě akcie společnosti ORCO, Erste Bank a Komerční banky, která byla druhá nejlikvidnější těsně za ČEZem. Ten posílil o 2,46 procenta na 1081 a stal se největším tahounem trhu. Nejvíce si polepšily akcie Philip Morris ČR (o 4,41 %) a s čtyřprocentním nárůstem akcie společnosti CETV. Růst mezi dvěma a třemi procenty zaznamenaly ECM (2,89 %), Pegas Nonwovens (2,5 %) a Unipetrol (2,26 %)

Index PX

070822indexPX.gif

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru