Ani ve středu se pokles burzy nezastavil. Index PX oslabil o 1,43 procenta na 1749,7 bodu. Nejvíce po včerejším mírném nárůstu oslabily akcie Unipetrolu, a to o 2,3 procenta na 280,9 korun. Následovaly akcie ECM, které poklesly o 2,15 procent na 1638 korun, a jednoznačně nejvíce obchodované akcie ČEZu zaznamenaly pokles o rovná 2 procenta až na 1076 korun.

Nejméně ztratily akcie Telefónicy O2, které si odepsaly 0,43 procenta a ORCO, jenž ztratilo 0,61 procenta. Klesaly i bankovní tituly. Komerční banka ztratila 1,15 procenta a oslabila tak na 686,35 korun. Pokles na 1507 korun zaznamenaly akcie Erste Bank, pro které to znamenalo ztrátu 1,37 procenta. Zentiva se propadla o 1,54 procent na 1211 korun.

Přestože nejen pražská burz trvale padá, z ankety investorského portálu Patria.cz plyne, že Index PX bude během jednoho až tří měsíců opět na maximech. Alespoň si to myslí 42 % investorů, kteří se ankety zúčastnili. Téměř 30 % respondentů však uvedlo, že se pražská burza vrátí ke svým maximům nejdříve za tři měsíce až jeden rok.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru