Největší světový výrobce oceli ArcelorMittal zvýšil ve druhém čtvrtletí čistý zisk zhruba o polovinu na 2,72 miliardy dolarů, protože růst poptávky a prodejních cen převážil nad stoupajícími náklady. Oznámila to firma. Tržby společnosti stouply na 27,2 miliardy dolarů z 22,4 miliardy před rokem. Firma však předpověděla, že její dodávky ve třetím čtvrtletí mírně zpomalí kvůli letnímu útlumu produkce u zákazníků z automobilového sektoru a stavebnictví.

Skupina ArcelorMittal vznikla v loňském roce převzetím firmy Arcelor indickou společností Mittal Steel. Očekává se, že transakce bude formálně dokončena v letošním roce, napsala agentura AP. Součástí skupiny je rovněž rovněž největší česká hutní firma ArcelorMittal Ostrava, která nedávno změnila svůj název z Mittal Steel Ostrava. Společnost byla založena na konci roku 1951 jako národní podnik Nová huť Klementa Gottwalda.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru