Meziroční míra inflace spotřebitelských cen v eurozóně se v červenci snížila na 1,8 procenta z 1,9 procenta v předchozím měsíci. Oznámil to statistický úřad Eurostat na základě prvního rychlého odhadu. Evropská centrální banka usiluje o meziroční inflaci blízko pod dvěma procenty.

ECB tento měsíc ponechala základní úrokovou sazbu na čtyřech procentech, její prezident Jean-Claude Trichet však naznačil, že úroky v eurozóně by kvůli inflačním rizikům mohly opět stoupnout. První odhad inflace neposkytuje údaje o meziměsíčním vývoji spotřebitelských cen ani žádné další podrobnosti. Přesnější zprávu o červencové inflaci v eurozóně i v celé Evropské unii zveřejní Eurostat v polovině srpna.


Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru