Švédské stavební společnosti Skanska klesl ve druhém čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 32 procent na 1,02 miliardy švédských korun (3,1 miliardy Kč). Zisk stáhly dolů hlavně vyšší náklady. Výsledky, které ve čtvrtek oznámila společnost, však překonaly odhady analytiků.

Generální ředitel společnosti aktivní i v České republice Stuart Graham v prohlášení uvedl, že podmínky na hlavních trzích zůstávají příznivé, zvláště ve Skandinávii a v Británii, a nadále roste počet objednávek. Pozitivní je i výhled stavebního trhu v USA a střední Evropě. Varoval však, že by pro firmu mohlo být obtížné uspokojit poptávku kvůli nedostatečnému počtu pracovní síly.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru