Americké akciové trhy v úterý výrazně oslabily a jejich hlavní indexy zažily nejhlubší propad za více než čtyři měsíce. Investory totiž zklamaly výsledky některých předních firem a špatný výkon přední hypoteční instituce prohloubil obavy z problémů na trhu bydlení. Na devizovém trhu se propad akcií projevil v poklesu dolaru na nové minimum k euru a všeobecném růstu kurzu jenu.

Dow Jonesův index v závěru klesl o 1,62 procenta na 13.716,95 bodu a vzdálil se od hranice 14.000 bodů, kterou poprvé dobyl minulý týden. Širší index S&P 500 ztratil téměř dvě procenta. Souhrnný index trhu Nasdaq se propadl o 1,89 procenta na 2639,86 bodu. Všechny tři hlavní indexy ztratily nejvíce od 13. března.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru