Americké akciové trhy v úterý výrazně oslabily a jejich hlavní indexy zažily nejhlubší propad za více než čtyři měsíce. Investory totiž zklamaly výsledky některých předních firem a špatný výkon přední hypoteční instituce prohloubil obavy z problémů na trhu bydlení. Na devizovém trhu se propad akcií projevil v poklesu dolaru na nové minimum k euru a všeobecném růstu kurzu jenu.

Dow Jonesův index v závěru klesl o 1,62 procenta na 13.716,95 bodu a vzdálil se od hranice 14.000 bodů, kterou poprvé dobyl minulý týden. Širší index S&P 500 ztratil téměř dvě procenta. Souhrnný index trhu Nasdaq se propadl o 1,89 procenta na 2639,86 bodu. Všechny tři hlavní indexy ztratily nejvíce od 13. března.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru