Multimediálních mobilních telefonů iPhone od firmy Apple si v prvních dvou dnech od uvedení na trh nechalo aktivovat 146.000 uživatelů, přičemž analytici očekávali až trojnásobek. Informaci přinesla americká telefonní skupina AT&T, která je zatím výhradním operátorem pro tyto telefony. Takový výsledek je pro přístroj provázený mohutnou reklamní kampaní zatím zklamáním, shodují se analytici. Akcie firmy Apple se po zprávě výrazně propadly.

AT&T informovala o výsledcích za druhé čtvrtletí do konce června; telefony iPhone se začaly prodávat 29. června. Ze sdělení AT&T není zřejmé, kolik přístrojů se prodalo zatím bez aktivace, což je podmínkou fungování přístroje jako telefonu.

Přístroje iPhone spojují telefon, přehrávač hudby a videa a internetový prohlížeč. Jejich nejvýraznějším rysem je vedle atraktivního vzhledu především velký dotykový displej.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru