Elektrárenská skupina ČEZ se obrátila se stížností na antimonopolní úřad a v souvislosti s Mosteckou uhelnou společností (MUS) – chce dosáhnout zastavení projektu elektrárny za zhruba 60 miliard korun. MUS nyní o projektu vyjednává s německou firmou E.ON. ČEZ přitom s MUS také jednal o výstavbě nové elektrárny až do konce června. Poté se ale jednání zadrhla a exkluzivitu dostala firma E.ON.

ČEZ se nelíbí, že MUS chce do připravovaného společného podniku vložit celý hnědouhelný důl Vršany. Ten je jediný, který bude mít vzhledem k platným limitům těžby dostatek uhlí na dodávky do elektráren během dalších 50 let. ČEZ se obává, že toto uhlí zmizí z trhu a nebude k dostání ani pro další odběratele, například teplárny.

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina přijatou stížnost potvrdil. Informace přináší středeční vydání Mladé fronty Dnes.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru