Vládní kabinet premiéra Mirka Topolánka na svém středečním zasedání projedná uvolnění 900 milionů korun na stavbu továrny jihokorejské automobilky Hyundai v Nošovicích. Ta byla zahájena letos na jaře a společnost Hyundai má podle smlouvy s bývalou vládou Jiřího Paroubka získat ze státního rozpočtu v letech 2007 až 2013 na podporu výstavby nošovického závodu přímou dotaci až 2,415 miliardy korun.

Vláda se bude zabývat také zprávou Nejvyššího kontrolního úřadu, který našel nedostatky v kontrole a řízení Všeobecné pokladní správy, kterou spravuje ministerstvo financí. Ministři projednají Národní strategický plán pro oblast rybářství a Operační program rybářství, které umožní čerpání peněz z Evropského rybářského fondu. České rybářství může v letech 2007 až 2013 na podporách z fondu získat zhruba 760 milionů korun. S národním spolufinancováním jde o miliardu korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru