Nízkonákladové aerolinie SkyEurope začnou od zimního letového řádu létat z Prahy do Bratislavy. O nové lince se spekulovalo již dříve, definitivně ji dnes potvrdil mluvčí firmy Jan Čamek. SkyEurope budou do Bratislavy létat dvakrát za den. Nízkonákladové spojení mezi Prahou a Bratislavou zatím chybělo; jediným dopravcem, který létá na Slovensko, jsou České aerolinie.

Cena jednosměrné letenky SkyEurope začíná na 99 korunách bez poplatků, které na obou letištích nepřekračují hranici 500 Kč. Průměrná cena se nedá podle Čamka odhadnout, neboť je proměnlivá. U nákupu na poslední chvíli je však násobně vyšší. ČSA létají do Bratislavy čtyřikrát denně; nejlevnější letenka tam i zpátky stojí 1990 korun bez poplatků.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru