Švédský výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson zvýšil ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 12 procent na 6,4 miliardy švédských korun (téměř 20 miliard Kč) díky silné poptávce v Asii. Oznámila to dnes firma, která je největším dodavatelem bezdrátových sítí na světě. Tržby společnosti stouply o šest procent na 47,6 miliardy SEK. V Asii vyskočily dokonce o 32 procent díky expanzi v Číně, Indii a Bangladéši.

V Evropě tržby stagnovaly, zatímco v Severní Americe se propadly o 18 procent, napsala agentura AP. Společnost minulý měsíc uvedla, že uzavřela dohodu o spolupráci při rozšiřování sítě čínského operátora China Mobile Communication v hodnotě miliardy dolarů (více než 20 miliard Kč). Tento týden ohlásila získání kontraktu na rozšíření sítě indické společnosti Bharti Airtel za dvě miliardy dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru