Koruna dnes posílila proti dolaru téměř o 20 haléřů na závěrečných 20,82 Kč/USD. Za posílením stojí propad dolaru na historické minimum proti euru 1,373 USD/EUR. Proti euru domácí měna zpevnila jen mírně na 28,59 Kč/EUR.

Podle analytika Patria Online Tomáše Vlka dolar dolů tlačil především negativní sentiment na trhu podporovaný očekávaným sbližování úrokových sazeb v eurozóně a v USA. "Zatímco Evropská centrální banka je nadále naladěna na utahování měnové politiky, v případě americké centrální banky se čekají v dohledné době stabilní sazby," podotkl Vlk.

Za posílením koruny vůči euru podle analytika společnosti Next Finance Vladimíra Pikory stojí především vývoj na okolních trzích a oslabování tamních měn. Středeční zveřejnění domácích ekonomických statistik o inflaci a nezaměstnanosti podle Pikory kurzem koruny nejspíš výrazně nepohne.


Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru