České akcie dnes v mimoburzovním RM-Systému výrazně posunuly rekord. Při letos nadprůměrných objemech obchodů v hodnotě 24,9 milionu korun investoři poptávali zejména akcie společností Unipetrol, Komerční banka a ČEZ. Podle indexu RM vzrostly nejobchodovanější akcie o 0,98 procenta na 3177,82 bodu. Výsledky zveřejnil RM-Systém.

Akcie Unipetrolu si připsaly 2,28 procenta na 295,6 koruny, akcie Komerční banky stouply o 1,15 procenta na 4142,7 koruny a akcie energetické skupiny ČEZ si polepšily o 0,9 procenta na 1140 korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru