Čína investuje přibližně 1,5 miliardy dolarů na výstavbu mostu ve tvaru písmene S. Nový most přes moře má spojit Šanghaj a město Ning-po. Se svými 36 kilometry bude nejdelší na světě a zkrátí dopravu mezi oběma městskými přístavy na více než dvě hodiny ze současných čtyř. Otevřený bude příští rok v červnu a podle podnikatelů i státních úředníku dále podpoří jeden z nejvíce vzkvétajících koutů Číny.

Ning-po se nachází v průmyslovém srdci východní provincie Če-ťiang, jednoho z center soukromých podniků. Město má 5,5 milionu obyvatel a je domovem množství průmyslových podniků.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru