Britská firma Bakkavor Foods může koupit brněnského výrobce hotových jídel Heli Food. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Bakkavor zatím v Česku nepůsobí, a tak podle ÚOHS nebude mít fúze přímý vliv na trh.

Pro Bakkavor má být spojení s brněnskou lahůdkářskou firmou první investicí ve střední a východní Evropě. Společnost Bakkavor Foods Limited, která o spojení s Heli Food požádala, patří do skupiny Bakkavor Group. Ta působí v Británii, Francii, Belgii, Španělsku, Jižní Africe a Číně. Má 45 podniků a celkem asi 1600 zaměstnanců.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru