Akcie amerických společností zaznamenaly v uplynulém týdnu růst. Hlavními důvody byly zprávy o dobrém stavu ekonomiky Spojených států a růst ceny ropy, který pomohl zejména ropným společnostem.

Index Dow Jones v pátek posílil o 45,84 bodu na 13.611,68 bodu, tedy o 0,34 procenta. Index Nasdaq stoupl o 0,37 procenta na 2666,51 bodu. Za celý týden posílil DJI o 1,5 procenta a Nasdaq o 2,4 procenta. Uplynulý týden tak byl pro americký akciový trh nejlepší od konce března.

Akcie velkých ropných korporací šly nahoru poté, co americká ropa dosáhla desetiměsíčního maxima a severomořský Brent se dostal nejvýše za posledních 11 měsíců. Zapříčinily to obavy z dění v Nigérii a ze situace na americkém trhu s pohonnými hmotami.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru