Evropská komise dnes zablokovala nepřátelskou nabídku irských aerolinek Ryanair v hodnotě 1,5 miliardy eur na převzetí domácího konkurenta Aer Lingus. Důvodem je obava z narušení rovnováhy irského trhu. Novinářům to dnes oznámila eurokomisařka pro konkurenceschopnost Neelie Kroesová, která se již v minulosti nebála rozdat vysoké pokuty velkým firmám v čele s Microsoftem. Představitelé Ryanairu považují rozhodnutí za čistě politické a hodlají jej soudně napadnout. Podobná zablokování chystaných akvizicí jsou ojedinělá, za poslední čtyři roky byly zamítnuty pouze dvě akvizice.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru