Burzovní komora v květnu rozhodla o nové struktuře burzovního regulovaného trhu, která spočívá ve sloučení stávajícího hlavního a vedlejšího trhu. Novou strukturou trhu burza reaguje především na očekávanou tzv. velkou novelu zákona o podnikání na kapitálovém trhu, do které bude zapracována evropská směrnice MiFID. Ta bude mít za následek vznik dvou burzovních trhů - regulovaného a oficiálního.

Toto sloučení trhů bude provedeno s účinností od 1. července 2007. Společnosti obchodované na vedlejším trhu budou k tomuto datu převedeny na trh hlavní. Spojený hlavní a vedlejší trh ponese nadále název hlavní trh burzy. Změna struktury trhu se nedotkne oficiálního volného trhu, který bude zachován ve stávající podobě.

V souvislosti s rozhodnutím o sloučení hlavního a vedlejšího trhu schválila burzovní komora novelu Burzovních pravidel v částech týkajících se podmínek přijetí cenného papíru k obchodu na hlavním trhu burzy, poplatkového řádu a sazebníku burzovních poplatků na rok 2007.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru