Polská společnost One-2-One koupí za 4,45 milionu dolarů, v přepočtu zhruba 95,5 milionu korun, českou firmu Advanced Telecom Services (ATS). Uvedl to dnes internetový server Euro OnLine.

ATS je podle Eura největší česká firma, která nabízí multimediální obsah pro mobilní telefony a multimediální služby. Zabývá se vývojem interaktivních hlasových aplikací a SMS služeb ve spolupráci s mobilními operátory a mediálními partnery.

Společnost One-2-One ve svém prohlášení uvedla, že vzhledem k větším zkušenostem v obchodní sféře hodlá rozšiřovat nabídku české firmy a současně využít i práva k multimediálnímu obsahu ATS.

První část transakce, nákup 67,42 procenta akcií společnosti, bude uzavřena do konce června. Nákup zbývajících 32,58 procenta cenných papírů je plánován až na poslední čtvrtletí letošního roku, uvedlo Euro.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru