Počet nesplácených a předčasně ukončených hypoték se ve Spojených státech dostal v prvním čtvrtletí na nový rekord. Nejhorší situace je v oblastech, kde se ceny nemovitostí v minulých letech prudce zvýšily. Kvůli následnému poklesu už ale jejich hodnota nestačí na krytí poskytnutého úvěru.

Proces prekluze, nuceného ukončení hypotéky, se v prvním čtvrtletí týkal 0,58 procenta poskytnutých hypoték. To je o čtyři základní body více než v závěru loňského roku. Proti stejnému období loni ale nárůst dosahuje 17 základních bodů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru