Pražská burza (BCPP) loni hospodařila se ziskem před zdaněním ve výši 170,1 miliónu korun, v roce 2005 to bylo 141,7 miliónu. Burza to oznámila v tiskové zprávě. Valná hromada akcionářů Burzy cenných papírů Praha na svém zasedání schválila účetní závěrku za rok 2006, konsolidovanou účetní závěrku a výplatu dividendy. Konsolidovaný čistý zisk společností Burza cenných papírů Praha, UNIVYC a Centrální depozitář činí 148,7 miliónu korun.

Zisk před zdaněním v letech 2003 - 2006

graf_burza_zisk.gif

Valná hromada také schválila výplatu rekordní dividendy 490 Kč za jednu akcii v nominální hodnotě 1000 Kč. Dosud nejvyšší dividenda byla vyplacena za rok 2005 a činila 455 Kč.

Novým členem dozorčí rady BCPP se stal náměstek ministra financí Milan Šimáček. Vlaná hromada dále schválila podnikatelský plán burzy na letošní rok, včetně projektu vytvoření Energetické burzy Praha, a schválila aktivitu BCPP při potencionálních akvizicích v regionu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru