Některé evropské průmyslové svazy obvinily obchodního komisaře Evropské unie Petera Mandelsona z tajné změny antidumpingové politiky. Kvůli této změně zatím EU nepřišla s žádným zásahem proti levnému dovozu. Napsala to v dopise předsedovi EK José Manuelu Barrosovi desítka průmyslových skupin, zastupujících odvětví jako těžba, kovoprůmysl, chemie nebo textil.

Průmyslníci si stěžují, že v EU přestávají mít zastání a že v Bruselu získává navrch "protiprůmyslová zaujatost". "Během necelého jednoho roku se uchýlení k antidumpingové stížnosti stalo vysoce nejistým krokem, který jsou firmy čím dál tím méně ochotny podniknout," uvádí se v dopise podle agentury Reuters.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru