Česká reforma veřejných financí je málo razantní a přinese jen malé úpravy, které české ekonomice výrazně nepomohou. Jak uvedl server Sme.sk, shodují se na tom čeští a slovenští ekonomové. Podle ředitele českého Liberálního institutu Miroslava Ševčíka nelze schválené návrhy považovat za reformy. "Původní ekonomický program zúžila vláda na nepodstatné záležitosti, které odradila veřejnost," řekl k reformě Ševčík.


České vládní návrhy se podlě něho nedají srovnávat se slovenskou vládní reformou a nemají s ní nic společného. "Plánu na ozdravení chybí například reforma důchodového systému," prohlásil Ševčík.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru