Většina Slováků nevnímá Slovenskou televizi jako soušást svého života a považují ji dokonce za zbytečnou. V Čechách je to jinak - ČT je standardní kvalitní televize s rozpočtem 6 miliard korun ročně a veřejnost při diskusi o navýšení koncesionářských poplatků očekává zvýšení počtu programů a lepší nabídku. Tvrdí to Radim Hreha, ředitel Slovenské televize (STV), v rozhovoru pro zpravodajský server Sme.sk. Podle něj je STV v kritickém stavu, pracuje se dvěma miliardami slovenských korun a při zmínce o poplatcích se setkává jen s kritikou.


Radim Hreha je ředitelem Slovenské televize skoro půl roku, dříve působil také v českých médiích - mimo jiné jako šéf serveru Česká média nebo jeden z blízkých spolupracovníků ředitele ČT, Jiřího Janečka. Názory na Radima Hrehu se různí, k jeho dlouholetým kritikům patří například moderátor Jan Kraus, který ho v souvislosti s kandidaturou na post ředitele STV označil za "nemorálního parazita".

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru