Italská ropná a plynárenská společnost Eni koupí od společnosti Dominion Resources těžební aktiva v Mexickém zálivu za 4,76 miliardy dolarů. Oznámila to dnes firma, která působí rovněž v České republice.

Společnost také uvedla, že její těžba v Mexickém zálivu v budoucnu díky transakci překročí hodnotu 110.000 barelů ropného ekvivalentu denně. Průměrná produkce z převzatých aktiv by měla v letech 2007 až 2010 překročit 75.000 barelů ropného ekvivalentu za den.

Konsorcium Eni je čtvrtou největší ropnou společností v Evropě. Její čistý zisk v posledním čtvrtletí loňského roku mírně poklesl na 2,35 miliardy eur. Produkce se snížila na 1,796 milionu barelů ropného

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru