Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes podle serveru Euro Online jmenoval náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje jmenoval Pavla Drobila (32) do funkce předsedy dozorčí rady státního podniku Lesy ČR. Drobil tak vystřídá Romana Schindlera.

Drobil je členem zastupitelstva Moravskoslezského kraje a působí jako náměstek hejtmana pro ekonomický rozvoj, územní plánování a evropské struktury. V roce 2004 byl zvolen předsedou oblastního sdružení ODS Karviná, v listopadu 2006 členem Výkonné rady ODS.

Drobilova předchůdce Schindlera nominovala do dozorčí rady Lesů ČR v listopadu bývalá ministryně zemědělství Milena Vicenová. Podle informací médií Schindler neoprávněně používal titul inženýr. V oficiálním vysvětlení ale ministerstvo uvedlo, že skončil z rodinných důvodů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru