Pojišťovna Generali od skupiny PPF Českou pojišťovnu nekoupí. Nejpravděpodobnější variantou je uzavření partnerství obou pojišťoven či společný podnik. Generali a ČP by měly spojit své síly, řekl ČTK nejmenovaný zdroj blízký jednání s tím, že konečné rozhodnutí by mělo padnout během několika dní.

Internetový server Aktuálně.cz s odvoláním na dva na sobě nezávislé zdroje informoval o tom, podíl v České pojišťovně koupí od finanční skupiny PPF podnikatele Petra Kellnera pojišťovna Generali. Obchod za několik desítek miliard byl už dohodnut, podpisy se připravují, uvedl server.  

17-6_pojistovnaMMS.jpgPPF informaci odmítla potvrdit. Tiskový mluvčí pojišťovny Generali Mario Böhme pouze uvedl, že se jedná o aktivitu mateřské skupiny Generali se sídlem v Terstu a nikoli Generali Pojišťovny, a.s., působící v České republice. "I pro mě je tato informace nová, takže musíme počkat na vyjádření mateřské společnosti," sdělil Böhme.

Podle ČTK informují o plánované velké investici Generali i italské deníky. Il Corriere della Sera spekuluje, že by Generali mohla vytvořit s Českou pojišťovnou společný podnik. Podle informací italských novinářů je na čtvrtek svolána mimořádná schůze představenstva, kde se budou investice ve střední a východní Evropě, nejpravděpodobněji Česku, probírat.

O koupi měly zájem také francouzská pojišťovací skupina AXA, belgická bankovní skupina KBC, nizozemská skupinou ING nebo německý Allianz.

Česká pojišťovna je lídrem českého pojistného trhu, na němž má třetinový tržní podíl. Poskytuje jak životní tak neživotní pojištění. Celkové předepsané pojistné v roce 2005 činilo 40 miliard korun. Pojišťovna spravuje 13 milionů pojistných smluv a její bilanční suma na konci roku 2005 činila 132 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru