Praha podle zítřejšího vydání týdeníku Euro, z něhož už dnes cituje agentura ČTK, neposkytne Dopravnímu podniku hlavního města Prahy dotaci 400 milionů korun na přechod k autobusům na zemní plyn. Týdeník se při tom odkazuje na vyjádření radního Radovana Šteinera (ODS), jenž má dopravní problematiku v Praze na starosti.

"Dopravnímu podniku chybí potřebná infrastruktura. Praha se bude orientovat na nákup vozidel plnících normu Euro 4 a posléze 5. Výhledově počítáme s pohonem na palivové články, které jsou nyní v některých evropských městech ve zkušebním režimu," cituje Euro Šteinera. Radní dodal, že autobusy MHD zdaleka nejsou hlavním znečišťovatelem ovzduší a na celkové zátěži se podílejí okrajově. Hlavním krokem ke zlepšení životního prostředí by podle radního mělo být zpřísnění požadavků státu a stanic technické kontroly na nákladní automobily v ČR.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru