Developerská a realitní společnost Orco Property Group popřela informace ohledně plánovaného navýšení kapitálu o 200 milionů euro. Potvrdila tak původní plán umístit akcie na burzu v Budapešti a ve Varšavě za 100 milionů eur (asi 2,8 miliardy Kč).
Podle zástupce Orka došlo k omylu špatným překladem z maďarského článku na finančním serveru www.portfolio.hu.
Akcie ORCO rostou o 0,88 procent na 3 498 korun.

"Společnost Orco Property Group v rámci příprav na vstup na budapešťskou burzu, nadále počítá se zvýšením základního jmění o 100 milionů eur, což bude rozděleno mezi burzu ve Varšavě a v Budapešti. O poměru, v kterém se bude zvýšení kapitálu rozdělovat, nepadlo žádné rozhodnutí," uvedl podnik v tiskové zprávě.
Akcie Orka se nyní obchodují na burze v Paříži a Praze. Nabídka akcií je plánována ještě na druhé čtvrtletí.

Orco letos očekává růst tržeb asi o třetinu na 223 milionů eur. Firma loni zvýšila čistý zisk o 77 procent na 96,7 milionu eur, výnosy vzrostly o 243 procent.
Firma má letos na akvizice připravenu miliardu eur a část těchto peněz hodlá investovat i v České republice. Firma investuje na realitním a hotelovém trhu v celém regionu střední Evropy. Vedle České republiky a Maďarska působí rovněž v Polsku, Rusku, Chorvatsku, Německu a na Slovensku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru