Podle ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase má jeho resort připravené paragrafové znění první etapy důchodové reformy. „Chceme, aby ji ještě v letošním roce začal projednávat a schvalovat Parlament. Intenzivně pracujeme i na druhé a třetí etapě důchodové reformy,“ uvedl Nečas v rozhovoru pro idnes.cz.

Druhá a třetí etapa by podle Nečase měla být připravena do konce roku. V rámci nich by měly být odděleny příjmy a výdaje důchodového pojištění od rozpočtu kapitoly Ministerstva práce a sociálních věcí. Z nové kapitoly bude zřetelné, jaké jsou příjmy a výdaje důchodového systému a jehož prostředky budou moci býr důsledně používány jen k penzijním účelům, uvedl. Kapitola ovšem podle něj bude součástí státního rozpočtu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru