Daňové změny, které v úterý představí vláda, budou podle serveru Euro Online zřejmě razantnější, než se dosud očekávalo. Vláda údajně navrhne snížit daň z příjmu firem již od příštího roku ze současných 24 na 19 procent. Dosud se kabinet Mirka Topolánka hlásil ke koncepci postupného poklesu naplánovaného předchozími sociálně demokratickými kabinety.

"Podle našich informací vláda plánuje postupné snižování daně z příjmu právnických osob v následujících třech letech až na 19 procent," komentovala připravované záměry vlády ještě minulý týden mluvčí Hospodářské komory Viktorie Plívová. Nově se ale koalice podle zdroje z ministerstva financí údajně shoduje, že změna má proběhnout najednou, stejně jako u daně z příjmu fyzických osob.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru