Novým národním koordinátorem zavedení eura v ČR se stal bývalý viceguvernér České národní banky Oldřich Dědek. Vláda na svém pravidelném jednání schválila návrh Ministerstva financí, který Dědka do nové funkce uvádí. Dědek ve funkci vystřídal Petra Očka, který byl dosud funkcí pověřen.

Ten se stane zástupcem národního koordinátora pro organizační otázky. Dědek se má věnovat koncepčním ekonomickým záležitostem souvisejícím s budoucím vstupem Česka do eurozóny, Očko bude mít jako dosud na starosti praktické přípravy zavedení eura a organizační věci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru