Česká exportní banka má v plánu půjčit si na mezinárodních finančních trzích až jednu miliardu eur (28 miliard korun). Chystá proto emisi střednědobých dluhopisů, jejíž první část by podle mluvčího banky Jana Stolára měla vydat ve druhém čtvrtletí letošního roku. ČEB tak chce získat peníze na financování připravovaných exportních a investičních projektů tuzemských firem. Emisi dluhopisů pro ČEB připravuje londýnská Morgan Stanley. Cenné papíry budou obchodovány na mezinárodních trzích a kotovány na lucemburské burze.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru