Frankovka od Střední odborné školy vinařské a Středního odborného učiliště zahradnického z Valtic je šampionem letošního čtvrtého ročníku soutěže růžových vín Jarovín Rosé 2007. Jednadvacetičlenná komise zvolila vítěze z 98 přihlášených vzorků z 8 států světa.

"V porovnání s minulými ročníky mělo letos zbytkový cukr více vzorků. Vína měla i vyšší barevný odstín a mnohem intenzivnější ovocitou chuť. Vína byla více mohutná a některá z nich i dominantní," zhodnotil růžová vína z ročníku 2006 Jiří Hort z pořádajícího Sdružení dobšických vinařů.

Zlatou medaili získala vína Bohemia sekt Prestiže Rosé Brut, ročník 2005 od Bohemia Sekt Starý Plzenec, Frankovka od vinaře Jiřího Šmeráka z Hrušek na Břeclavsku a Cabernet Sauvignon Rosé z Vína Mikulov.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru