Realitní fondy a investoři utratí letos za nákup nemovitostí v Česku nejméně padesát miliard korun, jak odhadují analytici poradenských společností DTZ a King Sturge. Je to o deset procent více než loni, kdy se investice meziročně zvýšily o 46 procent na 46 miliard korun. "Výše bude rekordní, ale tempo nižší. Německé a rakouské fondy, které loni nemovitosti nakoupily, je budou držet. Záleží na tom, kolik nových projektů se na trhu objeví," uvedl George Lewis z DTZ. I nadále trvá zájem o moderní kancelářské budovy, o maloobchodní prostory i o průmyslové areály, a to nejen v Praze, ale i v Brně, Ostravě a v Plzni.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru