Pražská burza byla dopoledne stejně jako západoevropské akciové trhy slabší. Ztrácely téměř všechny přední akcie, nejvíce si pohoršily cenné papíry energetické skupiny ČEZ. Index burzy PX kolem 11:30 odepisoval 0,68 procenta na 1656,3 bodu. Akcie ČEZ po prodejích zahraničních investorů propadly o 2,1 procenta na 864,1 koruny a dvouprocentní sestup na 1650 korun postihl akcie developerské skupiny ECM. Akcie Telefóniky O2 si pohoršily o 0,2 procenta na 545,7 koruny přes zlepšené investiční hodnocení od firmy Wood & Company. V růstu pokračovaly akcie výrobce léčiv Zentiva, získaly 1,1 procenta na 1354 korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru