Koruna dopoledne nereagovala na zveřejněná data o růstu tuzemské ekonomiky a proti euru se obchoduje kolem čtvrtečního závěru, aktuálně na 28,14 Kč/EUR. Údaje o HDP alespoň pomáhají koruně udržet pozice, zatímco zbytek regionu oslabuje, uvedl Tomáš Vlk z Patria Online. Proti dolaru koruna mírně posílila na 21,42 Kč/USD. Dolar se proti euru pohybuje na 1,3144 USD/EUR. Velkou část čtvrtečních zisků spojených se zasedání Evropské centrální banky tak podle Vlka dolar smazal a nyní se soustředí na odpoledne, kdy budou zveřejněna data z americké ekonomiky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru