Ta měla začít v úterý, trvat dva dny a odbory palubních posádek ji chtěly opakovat jako třídenní vždy na začátku následujících týdnů. Týkala by se všech letů z Londýna a do něj, tedy i pražské linky. Podrobnosti dohody zatím nebyly zveřejněny.

Spor se týkal jednak volna při onemocnění a jednak platů a dalších podmínek. Obě strany intenzivně jednaly několik týdnů a celý víkend. Odborové vedení posunulo začátek stávky o den, aby umožnilo dále vyjednávat.

Dnešní rozhodnutí stávku odvolat přišlo pozdě pro tisíce lidí, kteří si mezitím museli měnit cestovní plány na úterý a středu. Společnost umožnila změnu letů plánovaných na tyto dny bez příplatku.

V případě stávky hrozilo zrušení všech letů, začínajících a končících na londýnských letištích Heathrow a Gatwick. Odboráři z palubního personálu schválili stávkové akce při hlasování na začátku předminulého týdne. Pod křídla TGWU patří asi 11.000 z celkových zhruba 15.000 členů palubních posádek BA.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru