Bývalý personální ředitel automobilky VW Peter Hartz, který proslul jako špičkový manažer a poradce exkancléře Gerharda Schrödera pro tvrdé reformy pracovního trhu, dostal za zpronevěru v německé automobilce dva roky vězení s podmínečným odkladem a pokutu 576.000 eur.

Hartz se přiznal, že z firemních peněz postupně podplatil dvěma miliony eur šéfa vlivné zaměstnanecké rady Klause Volkerta. A k této okolnost soud přihlédl při stanovené trestu. Hartzova kauza je úvodem série procesů, neboť v korupčním skandálu VW nyní justice stíhá 14 osob.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru