Britská letecká společnost British Airways zruší příští úterý a středu všechny své lety, to znamená více než 700 spojů, včetně linek mezi Británií a Českou republikou. Firma to dnes oznámila v důsledku stávky odborů palubního personálu British Airways za mzdy a nemocenské.
Největší odbory ve firmě se na úterním jednání s vedením na ničem nedohodly a rozhodly, že v úterý a ve středu příštího týdne se bude stávkovat. Původně měla být stávka třídenní.

Členové palubních posádek sdružení v odborovém svazu TGWU původně plánovali stávku na 29. až 31. ledna a chystají dvě další třídenní stávky. Odboráři z palubního personálu schválili stávkové akce při hlasování na začátku minulého týdne. Pod křídla TGWU patří asi 11.000 z celkových zhruba 15.000 členů palubních posádek BA.

British Airways zruší v případě stávky všechny lety začínající a končící na londýnských letištích Heathrow a Gatwick. Firma však vyjádřila ochotu k dalším jednáním.

"Přepravce chce i nadále před příštím úterkem usilovat o vyjednané řešení; chce však, aby zákazníci byli včas varováni," uvedla společnost. Akcie firmy dopoledne klesly o 1,2 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru