Dosavadní generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic se podle tiskového mluvčího MD Karla Hanzelky dohodl s ministrem dopravy Alešem Řebíčkem na svém odchodu z funkce. Důvody odchodu nebyly Laušmanem ani ministerstvem dopravy komentovány. Ve funkci Laušmana 16. ledna vystřídá dosavadní ředitel úseku vnitřních věcí ŘSD Michal Hala.

"Nebudu to komentovat," řekl na dotaz, zda odchází po dohodě či zda byl odvolán. Řekl pouze, že o své další kariéře zatím jasno nemá.

Podle Hanzelky Řebíček od nového ředitele Haly očekává změnu organizační struktury. Jde především o důsledné oddělení investičních činností a aktivit souvisejících s běžným provozem a údržbou silniční sítě, sdělil Hanzelka.

Ředitelství silnic a dálnic je státní příspěvková organizace, která pro stát zajišťuje správu, údržbu, opravy a výstavbu dálnic a silnic první třídy, v důsledku čehož přerozděluje soukromým firmám nemalé finanční částky. ŘSD také vykonává vlastnická práva státu k nemovitostem tvořícím dálnice a silnice první třídy. Vlastní například systém elektronického mýtného.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru