Akcie na pražské burze v letošním roce výrazně zpomalily tempo růstu a vykázaly nejnižší zisk za posledních pět let. Hlavní burzovní barometr, index PX, přidal od konce loňského roku 7,87 procenta na konečných 1588,9 bodu. Pražská burza opustila přední místa mezinárodních žebříčků z minulých let, kde se držela díky více než čtyřicetiprocentním ročním výdělkům. Pro české investory ale stále zůstala místem, které na finančním trhu nadprůměrně vynáší. Mnohem lépe na tom byli zahraniční investoři, protože v přepočtu na dolary činil výnos domácí burzy odhadem kolem 25 procent.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru