Česká koruna podle informací serveru Patria Online poslední pracovní den v roce při malé aktivitě a absenci nových zpráv stagnovala na silných hodnotách. K euru dnes nejprve mírně posílila pod 27,50 Kč/EUR, ale odpoledne se vrátila na 27,53 Kč/EUR. K dolaru se kurz koruny pohyboval na 20,91 Kč/USD.


Česká měna se tak v závěru roku příliš nevzdálila od svých rekordních maxim, kterých dosáhla ve druhé polovině prosince: 27,41 Kč/EUR a 20,75 Kč/USD. Kurz americké měny k euru se pohybuje na 1,3175 USD/EUR. Eurodolarový trh se po čtvrtku, kdy situaci rozvířila americká makroekonomická data, opět zklidnil.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru