Ceny jízdného na železnici a na dálkových autobusových linkách se po zavedení mýtného od nového roku sblíží. Vyplývá to z porovnání cen. Nelze již jednoznačně říci, jaký způsob cestování bude výhodnější, ačkoli dosud autobusy na delších trasách cenově vítězily.


Většina autobusových dopravců nyní oznámila, že na dálkových linkách zdraží v roce 2007 kvůli mýtnému jízdné o deset až 30 procent. Zbylí dopravci zatím vyčkávají, jak se jim mýtné promítne do nákladů. Někteří autobusoví dopravci také uvažují o tom, že omezí nebo přímo zruší linky, které vedou po zpoplatněných dálnicích.


Omezení spojů z Prahy do Ostravy plánuje jeden z největších dopravců v ČR, společnost Student Agency. Frekvenci svých linek na trase Praha - Brno - Bratislava omezí například firma Busmat. Místo sedmkrát bude jezdit jen čtyřikrát za týden. Plné jízdné na železnici cenám autobusových jízdenek zatím nekonkuruje. České dráhy však nabízejí řadu slev, díky nimž se mohou vlaky s autobusy srovnávat.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru