Zájem o speciální přípravky proti kocovině v Česku roste. Největší je právě před Silvestrem. Podle Jana Kulicha z farmaceutické distribuční společnosti v Hradci Králové se například spotřeba přípravku Antiethanol 007 zvyšuje již několik let. "Teď v závěru roku ve srovnání se standardními měsíci zaznamenáváme dokonce více než stoprocentní zvýšení prodeje," uvedl Kulich. Přípravky proti kocovině se pohybují mezi několika desítkami až stovkami korun. "Toto zboží se prodává velmi dobře hlavně v závěru roku, ale jejich odbyt se postupně zvyšuje i v běžném období. Lidé zřejmě zjistili, že je lepší si koupit tabletku, než druhý den po večírku proležet v posteli s mokrým ručníkem na čele," řekla pracovnice lékárny v centru Prahy.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru