Pracovníci veterinární správy nalezli při kontrole uzenin a salámů ve výrobnách v Olomouckém kraji bakterie listeria celkem v osmi výrobcích. Produkty byly staženy z trhu, odborníci ale nevylučují, že některé z nich se dostaly až na stůl zákazníků.

"Od 18. prosince do dneška jsme provedli 39 kontrol u 37 provozovatelů. Odebrali jsme celkem 71 vzorků, celkem 355 jednotek. Pozitivní nález jsme našli u osmi vzorků," cituje agentura ČTK ředitele krajské veterinární správy Zdeňka Králíka. "Ve všech provozovnách byla zastavena výroba těch daných výrobků, kde jsme listerii objevili. Výrobci přijali opatření, aby se závadné výrobky buď nemohly dostat do tržné sítě, nebo z ní byly staženy," doplnil ředitel.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru