Autobusové linky z Kladna do Prahy, které nejsou v systému Středočeské integrované dopravy, zaplatí kvůli dálničnímu mýtnému od 1. ledna vyšší jízdné. V pátek o tom informoval ředitel společnosti ČSAD BUS Kladno Ludomír Landa.

Dosavadní cena jízdného z Prahy do Kladna, či v opačném směru, byla dříve 30 korun, nyní se zvýší na 32 korun. Zdražení se dotkne tří linek na trase Kladno - Praha. "Jsou to linky čísel A55, A56 a A57, lidově zvané rychlíky a polorychlíky," řekl Landa a dále dodal, že cena kvůli mýtnému vzroste i na linkách z Kladna do Brna, Bratislavy, Košic, Popradu a Spišské Nové Vsi.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru