Největší nizozemská banka ABN Amro, která působí rovněž v ČR, bude propouštět. Opatření, které má pomoci snížit náklady a zlepšit finanční výsledky společnosti, se týká hlavně Severní Ameriky, v níž chce banka do poloviny příštího roku snížit počet pracovních míst o pět procent, tedy zhruba o 900 lidí.

Konkurence je tvrdá a my musíme podnikat určité kroky, abychom se mohli nadále soustředit na rostoucí nároky zákazníků," řekl mluvčí společnosti Shawn Platt, který dodal, že rušení pracovních míst se bude týkat zejména USA a Kanady.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru