Míra nezaměstnanosti ve Francii dosáhla v listopadu nejnižší hodnoty od července 2001. Aktuálně činí 8,7 procenta a ve srovnání s předchozím měsícem se tak snížila o 0,1 procentního bodu. Práci našlo hlavně více mladých lidí a dlouhodobě nezaměstnaných.

Nezaměstnanost ve Francii prudce klesá. Ještě loni v květnu činila více než deset procent. Vznik nových pracovních míst však neodpovídá očekáváním a jeho tempo se zmírňuje, protože zaměstnavatelé vzhledem k nejistému dalšímu výhledu ekonomiky nemají chuť najímat nové zaměstnance.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru